top of page
WhatsApp Image 2022-03-05 at 14.07.26.jpeg

17. EGE TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI, 111.204  ZİYARETÇİ SAYISI İLE DAMGA VURDU

   

Ege Bölgesi’nin en çok ilgi duyulan bölgesel Tarım Fuarı olan;  Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, 2 yıllık özlemin ardından yoğun ziyaretçi akınıyla dikkat çekti.

EGS Park Fuar Alanı’nda gerçekleşen açılışa Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hamdi Gemici, Orion Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ile Denizli İlçe Belediye Başkanları, birlik ve oda başkanı katıldı. Protokolün yoğun katılımıyla açılan fuar 5 gün boyunca yoğun ilgi gördü.

Merkezefendi, Çal, Çameli Çardak, Çivril, Tavas, Kale ve daha birçok ilçeden ziraat odası organizasyonuyla gelen çiftçi grupları yeni teknoloji ve yeni ürünler hakkında bilgi edindi.

Fuara açtığı stantta Baklan İlçesi kadınlarının bir araya gelerek oluşturduğu Bakova Kadın Kooperatifi yer aldı.Kurmuş oldukları bu kooperatif zengin ürün çeşitlerini Denizli’de düzenlenen 17.Ege Tarım Fuarında tanıttılar.Fuarın son 3 günü bu stantta aşure ve kabak tatlısı dağıtıldı.Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever fuardaki ilgiden çok memnun kaldıklarını ayrıca bu fuarın Denizli ekonomisi ve tarımı için çok önemli bir etkinlik olduğunu belirtti ve fuarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

247 KATILIMCI FİRMA VE 111.204 ZİYARETÇİ

Ege Bölgesi ve Denizli’ de 17 yıldan beri süregelen başarısıyla, adından sıkça söz ettiren ve Tarım sektörünün tüm temsilcilerini bir araya getiren “Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı” Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipliği yaptı. Her yıl büyük bir katılımcı ve ziyaretçi sayısına sahip olan Ege Tarım Fuarı, 247 katılımcı firma, 111.204 ziyaretçi ile bölgesel fuarcılıkta çığır açtı.

Tarım ve hayvancılık alanında 5 gün süren Tarım Fuarı’nın sadece tarım sektörüne değil, tüm bölge esnafına, turizm merkezlerine ve tüm şehre ekonomik anlamda kazanç sağladı. Bu kazançtan en büyük payı tarım sektörü aldı.

ZİYARETÇİNİN MEMNUNİYETİ

Tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem ve ambalaj firmaları, ticari araçların yer aldığı fuar;  geniş ürün profiline sahip olması ile  sektör profesyonellerinin beklentilerini karşıladı.

bottom of page