2-770x326.jpg

Ege Bölgesi’nin en büyüğü 15. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, son yılların en yoğun katılımla gerçekleşen bölgesel tarım fuarı organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

Denizli Valisi Hasan Karahan başta olmak üzere Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Kazım Arslan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu,  Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hamdi Gemici, Denizli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ve daha birçok sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını açan ve 27 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında EGS Park Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, 5 gün boyunca büyük ilgi gördü. 

216 katılımcı firmanın katılımıyla, 30 bin metrekarelik modern fuar alanında düzenlenen Denizli 15. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’nı 5 gün boyunca 176.460 kişi ziyaret etti. Her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran fuara, Orion FUARCILIK tarafından organize edilen ziyaretçi otobüsleri ile 5 gün boyunca 20 ilden binlerce çiftçi, ziraat odası ve birlik üyelerinin ulaşımı sağlandı. Fuar, katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektöre bu yıl da damga vurdu.

Fuarda en son teknoloji ve yenilikleri takip etmek için son derece önemli olduğuna dikkat çeken ziyaretçiler fuara tam not verdi. Traktör, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem ve ambalaj firmaları, ticari araçların yer aldığı fuar alanında çiftçiler hem bütçelerine hem de aradıkları özelliklere uygun teknolojilere ulaşma imkânı buldu. 

1.jpg