EGE BÖLGESİ'NİN EN İDDALI TARIM FUARI,

DENİZLİ'DE FARK YARATACAK

Tarım ve hayvancılık sektörünün Ege’deki en önemli ve en iddialı zirvesi “Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı” 17. kez sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. Orion Fuarcılık A.Ş. tarafından 8-12 Eylül tarihleri arasında EGS Park Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan fuar, sektörde tüm gözlerin bir kez daha Denizli’ye çevrilmesine neden olacak.

Tarım ve hayvancılık alanında başarısını kanıtlayarak, önemli bir ihracat potansiyeli yakalayan Denizli, sektördeki son yeniliklerin sergileneceği “Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı” ile Türkiye’nin dört bir yanından gelecek katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipliği yapacak. Her yıl katılımcı sayısını katlayarak arttıran Denizli Tarım Fuarı, 2020’de 184 katılımcı ve 181.238 ziyaretçi ile alanında rakipsiz olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. 2021 yılında 200 katılımcı ve 190bin ziyaretçinin hedeflendiği fuar, sektörün yeni yol haritasını belirleyecek.  


KENT EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI

Bir yıl boyunca yoğun bir çalışma takvimi izlediklerini belirten Orion Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, Ege bölgesi ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’den yapılan ziyaretçi organizasyonlarıyla binlerce kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarın, 2021 yılında da katılımcı ve ziyaretçi sayısı ile sektöre damga vuracağını söyledi.  Tan; “Beş gün boyunca devam edecek “Ege Tarım ve Hayvancılık Fuarı”  kent ekonomisine de ciddi anlamda kazanç sağlayacak” diye konuştu.

TARIM SEKTÖRÜNE HAYAT VEREN FUAR
 

Toplam 30 bin metrekare alanda traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem, yem katkı ve ambalaj firmaları bir araya gelecek. 

Girişin ücretsiz olduğu Denizli Tarım Fuarı, 8 Eylül - 12 Eylül 2021 tarihlerinde tüm sektörün ziyaretine açıktır.