top of page
denizltarimkapanis2-770x326.jpg

EGE BÖLGESİ’NİN EN BAŞARILI İHTİSAS FUARI, 182.546 ZİYARETÇİ SAYISI İLE DAMGA VURDU

 

Ege Bölgesi’nin en büyüğü 14. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, son yılların en yoğun katılımla gerçekleşen bölgesel tarım fuarı organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

Denizli Valisi Hasan Karahan başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili Denizli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hamdi Gemici, Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan ve daha birçok sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını açan ve 28 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında EGS Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, 5 gün boyunca büyük ilgi gördü.

214 firmanın katılımıyla, 30 bin metrekarelik modern fuar alanında düzenlenen 14. Denizli Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı 5 gün boyunca 182.546 kişi ziyaret etti. Her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran fuara, Orion FUARCILIK tarafından organize edilen ziyaretçi otobüsleri ile 5 gün boyunca 20 ilden binlerce çiftçi, ziraat odası ve birlik üyelerinin ulaşımı sağlandı. Fuar, katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektöre bu yıl da damga vurdu.

Fuarların en son teknoloji ve yenilikleri takip etmek için son derece önemli olduğuna dikkat çeken ziyaretçiler fuara tam not verdi. Traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem, ambalaj firmalarının yer aldığı fuar alanında çiftçiler hem bütçelerine hem de aradıkları özelliklere uygun teknolojilere ulaşma imkânı buldu.

denizlihaber1.jpg

EGE TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI’NIN KLASİĞİ

Denizli Tarım Fuarı’nın geleneksel eğlencesi olan ve Ata sporlarımız arasında yer alan Bilek Güreşi Etkinliği her gün EGS Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Gün boyu eğlenceli dakikaların yaşanmasına neden Bilek Güreşi etkinliği, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

bottom of page